O firma işçi çıkaracak!

Alman otomotiv üreticisi Daimler, 2022’ye kadar 1 milyar euro tasarruf yapabilmek için isçi çıkaracağını duyurdu.İşçilerin ne zaman işten çıkarılacağı henüz kesinleşmedi.

GÜNDEM 15.11.2019, 16:47
O firma işçi çıkaracak!

Alman otomotiv üreticisi Daimler, 2022’ye kadar 1 milyar euro tasarruf yapabilmek için işçi çıkarmayı planladığını bildirdi.

Daimler tarafından yapılan açıklamada, "2022 yılının sonuna kadar, Mercedes-Benz, çalışan maliyetlerinde 1 milyar avrodan fazla tasarruf etmeyi planlıyor. Bu amaçla, işçi sayısında da azaltma söz konusu olacak." ifadesi yer aldı.

Son yıllarda artan hibrit ve elektrikli araçların, Mercedes-Benz’ın satışlarını olumsuz yönde etkileyecek maliyet artışlarına yol açtığının hatırlatıldığı açıklamada karbon emisyon azaltılması ve otomotiv endüstrisinin dönüşümünden şirketin karlılığın etkilendiği de kaydedildi. 

Alman otomobil endüstrisi, ABD-Çin ticaret ihtilaflarının ve Brexit belirsizliğinin etkisiyle beklenenden daha düşük bir büyüme ile karşılaşırken elektrikli ve otonom araçlara yapılan büyük yatırımlar da şirketlerin karlılığını azaltıyor. 

Alman şirket, hangi ülkede ne kadar kişinin işine son verileceğini ise açıklamadı.

Yorumlar (0)