Nihat Hatipoğlu Gaziantep'e rektör olarak atandı!

Nihat Hatipoğlu Gaziantep'e rektör olarak atandı. Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'on rektör atamaları kapsamında Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine rektör olarak Nihat Hatipoğlu atandı.

GÜNDEM 18.01.2019, 08:41
Nihat Hatipoğlu Gaziantep'e rektör olarak atandı!

Nihat Hatipoğlu Gaziantep'e rektör olarak atandı. Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'on rektör atamaları kapsamında Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine rektör olarak Nihat Hatipoğlu atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6  üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer  aldı.  Buna göre, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  Rektörlüğüne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi  Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar  Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Handan İnci Elçi atandı.

Beykent Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Murat Ferman, Konya  Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, MEF Üniversitesi  Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Muhammed Şahin'in ataması gerçekleştirildi.

Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararı ile Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) üyeliğine Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa  Kapıcıoğlu yeniden bu göreve getirildi.

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi üyeliklerine,  "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Japonya Hükümeti Arasında Türkiye  Cumhuriyeti'nde Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Kurulmasına Dair  Anlaşma"nın 5'inci maddesi gereğince Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, Naci Ağbal,  Prof. Dr. İsmail Demir, Doç. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Mehmet Özkan ve Dr.  Yener Mehmet Sonuşen'in atanması kararlaştırıldı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliklerine de   "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında  Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşma"nın  5'inci maddesi ve Tüzüğünün 4'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Strateji ve Bütçe Başkan  Yardımcısı Yılmaz Tuna ve İstanbulÜniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat  Murat getirildi.

Yorumlar (0)