Muğla'da şaşırtıcı vaka! Yumurtalıklarından 10 kilo kist çıkarıldı

Muğla Marmaris'e tatile gelen turist Jordanna Louise Catherine Jones, şiddetli karın ağrısı nedeniyle kentte bulunan özel bir hastaneye gitti. Muayenenin ardından yumurtalıklarında ve karnında 10 kilo ağırlığında kist tespit edilmesinin ardından 20 yaşındaki genç kız ameliyata alındı. Sağlık durumu iyi olan Jones'in doktoru ameliyatın başarılı geçtiğini belirtti.

GÜNDEM 19.09.2019, 11:38
Muğla'da şaşırtıcı vaka! Yumurtalıklarından 10 kilo kist çıkarıldı

Marmaris'e anneannesiyle birlikte Marmaris'e tatile gelen İngiliz tursit Jordanna Louise Catherine Jones, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle kentteki özel bir hastaneye başvurdu. Yapılan muayenenin ardından Jones'un yumurtalıklarında ve karnında büyük bir kist tespit edildi. 20 yaşındaki James hemen ameliyata alındı. 

Hastanede görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emrah Ergun tarafından gerçekleştirilen ameliyatta, hastanın yumurtalıklarından 10 kilo ağırlığında kist çıkarıldı. Ameliyatın başarılı geçtiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

'Şaşkınlık verici bir vaka'

Hastanın sağlığının iyi olduğunu belirten Dr. Ergun, şunları söyledi: "Bu yoğun kitle, akciğerlere baskı yapıyordu ve sağ akciğer fonksiyonları neredeyse 3'te 1'e gerilemişti. Acil ameliyata aldığımız hastanın akciğerlerinde baskı nedeniyle 9 santimetre sıvı toplanmıştı. Göğüs tüpü ile bu sıvıyı boşaltarak, solunum sistemini rahatlatmayı başardık. Daha sonra yumurtalıklarındaki 50 santimetre uzunluğunda 10 kilogram ağırlığında büyük kitleyi çıkardık. Bu genç yaşta böylesi bir kist nadir rastlanan ve açıkçası şaşkınlık verici bir vaka. Operasyonu başarılı bir şekilde tamamladık ve şu an hastamızın tedavi süreci devam ediyor."

98 kiloya düştü

108 kilodan operasyon sonrası 98'e düşen Jordanna Louise Catherine Jones, hayatının kurtulması nedeniyle mutlu olduğunu vurgulayarak, operasyonu gerçekleştiren doktora ve ekibine teşekkür etti.

Yorumlar (0)