MSB'den açıklama: 'Teröristler son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdi'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından harekata yönelik açıklama geldi. MSB, teröristler tarafından son 36 saatte 14 saldırı gerçekleştirildiğini açıkladı. Açıklamada, taciz ve saldırıların muhtelif hafif ve ağır silah (havan, roket, Doçka uçaksavar ve tanksavar silahı) ile yapıldığı belirtti.

GÜNDEM 19.10.2019, 12:12
MSB'den açıklama: 'Teröristler son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdi'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, son 36 saatte teröristler tarafından 14 saldırı gerçekleştirildiği söylendi. 

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulurken, PKK/YPG'li teröristlerin son 36 saatte 14 taciz-saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "TSK tarafından, Türkiye ile ABD arasında 17 Ekim 2019 tarihinde güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulmaktadır. Buna rağmen son 36 saat içerisinde PKK/YPG'li teröristler tarafından 12'si Resulayn, biri Tel Abyad, biri de Tel Tamir bölgesinde olmak üzere toplam 14 taciz-saldırı gerçekleştirilmiştir. Taciz ve saldırıların muhtelif hafif ve ağır silah (havan, roket, Doçka uçaksavar ve tanksavar silahı) ile yapıldığı tespit edilmiştir. Varılan mutabakatın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi, meşru müdafaa hariç sükûnetin sürdürülebilmesi için ABD ile anlık koordine yapılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)