Mini etekli görüntü, kıyameti kopardı!

Suudi Arabistan'da genç bir kızın sosyal medyada paylaştığı video ülkede depreme yol açtı, bazı kullanıcılardan yoğun eleştiri alan kızın tutuklanmasını isteyenler var. Tarihi bir hisar üstünde yürürken görülen genç kızı savunanlar ise, Melania ve Ivanka Trump'ın kıyafetlerini hatırlattı.

GÜNDEM 17.07.2017, 20:48
Mini etekli görüntü, kıyameti kopardı!

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, Suudi arabistan'dan paylaşılan bir videonun ülkede sansasyona neden olduğunu bildiriyor.

Hafta sonu Snapchat üzerinden yayınlanan videoda mini etek giyen bir genç kız, halka açık alanda yürürken görülüyor. Videonun çekildiği yer, başkent Riyad'ın kuzeyindeki bir köyde yer alan tarihi bir hisar.

Sosyal medyada kıyameti kopartan videoyu hem destek verenler hem de ağır şekilde eleştirenler oldu. Görüntüye öfke duyanlar, genç kızın tutuklanması için çağrı yaptı.

Kadınların kıyafetlerinin katı kurallarla belirlendiği ülkede, ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi First Lady Melania Trump ile kızı Ivanka Trump, başı açık bir şekilde Suudi Arabistan'a gelmişti.

41 bin takipçisi olan İbrahim el Munayif isimli bir Twitter kullanıcısı, Suudi Arabistan'ı ziyaret eden insanlardan ülkenin kurallarına saygı göstermelerini isteyen bir paylaşımda bulundu. Genç kızı savunanlar ise, Melania ve Ivanka Trump'ı hatırlattı.

Yorumlar (0)
24°
açık