Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi! 611 terörist etkisiz hale geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Barış Pınarı Operasyonu ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından etkisiz hale getirilen terörist sayısının 611'e yükseldiğini açıkladı.

GÜNDEM 15.10.2019, 20:15
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi! 611 terörist etkisiz hale geldi

TSK'nın başlattığı terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerince desteklenen Barış Pınarı Harekatı'nda 7. güne geldik.

1 BELDE 56 KÖY TERÖRDEN ARINDIRILDI
Barış Pınarı Harekatı'nda şu ana kadar Tel Abyad ve Resulayn ilçe merkezi, 1 belde ve 56 köy, terör örgütü YPG/PKK'dan kurtarıldı. Son olarak Tel Abyad'daki Halil Yusuf köyü ile Resulayn'daki Menacir ve Ahras köyleri terörden temizlendi.

611 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Milli Savunma Bakanlığından, Barış Pınarı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG'li terörist sayısının 611'e yükseldiği bildirildi. Bakanlığın Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yapılan paylaşımda, şunlar kaydedildi:"Başarılı şekilde devam eden Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG'li terörist sayısı 611 oldu."

Yorumlar (0)