Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi! "Günahsız yavrulara kıydınız!"

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Twitter hesabından yaptığı Sivilleri hedef alan teröristlere göz dağı veren paylaşımda şu ifadelere yer verildi: "Tek tek sorulacak bu hesaplar Aziz Şehitlerimiz için, günahsız yavrulara kıydınız söyleyin ne için?" denildi.

GÜNDEM 11.10.2019, 17:05 11.10.2019, 17:36
Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi! "Günahsız yavrulara kıydınız!"

Suriye'nin doğusuna barış ve huzuru sağlamak amacıyla başlatılan Barış Harekatı Operasyonu'nda 3. güne geldik. Teröristlerin sivillere yaptığı peş peşe saldırılar yüzünden Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından yürekleri dağlayan bir paylaşımda bulundu. Kısa sürede sosyal medyada yayılan görüntüler gündem oldu.

ŞEHİTLERİN HESABI SORULACAK
Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgelerden atılan havan mermisi Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine düştü. Bir evin yakınına düşen mermide 2 sivil hayatını kaybetti. Bu alçak saldırıyla birlikte hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükseldi. Milli Savunma Bakanlığının yaptığı paylaşımda "Tek tek şehitlerin hesabı sorulacak" denildi.

ARALARINDA 9 AYLIK BEBEK VARDI
Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda, aralarında 9 aylık bebeğin de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivil yaşamını yitirmişti. Akçakale'ye düzenlenen saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş şehit olmuştu.

ANNE ÇOCUKLAR DA HAYATINI KAYBETTİ
Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşlarındaki Elif Terim ve Mazlum Güneş de teröristlerin saldırısında yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede kurtarılamamıştı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde de YPG/PKK'nın saldırılarında anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit düşmüştü. Böylece iki günde teröristlerin saldırısında hayatını kaybeden sivil sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Yorumlar (0)