Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi! Etkisiz hale getirilen terörist sayısı artıyor!

Suriye'nin doğusuna barış ve huzuru getirmek, terör koridorlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınar Harekatı'nda Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. MSB'den yapılan açıklama: "Fırat'ın doğusundaki 25 hudut karakolumuza terör örgütü tarafından yapılan taciz ateşlerine, kara ateş vasıtalarımızla karşılık verilmiş, toplam 16 terörist etkisiz hale getirilmiştir"

GÜNDEM 11.10.2019, 23:40 11.10.2019, 23:53
Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi! Etkisiz hale getirilen terörist sayısı artıyor!

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada "Bugün sabah saat 07.00'den itibaren Fırat'ın doğusundaki 25 hudut karakolumuza terör örgütü PKK/PYD-YPG tarafından yapılan taciz ateşlerine, kara ateş destek vasıtalarımızla karşılık verilmiş, toplam 16 terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

399 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Fırat'ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı kapsamında etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG'li terörist sayısı 399 oldu.

TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI
Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan Tel Abyad'ın güneydoğusundaki Halave köyü, YPG/PKK'lı teröristlerden arındırıldı. Gün içinde Rasulayn ilçesinin batısındaki Asfar Neccar ve Tel Halef köyleri de YPG/PKK'lı teröristlerden arındırılmıştı. Tel Abyad'daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn'daki Kişto ve Aşağı Kişto köyleri de dün, YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmişti.

Böylece harekatın üçüncü gününde, YPG/PKK işgalinden kurtarılan köy sayısı 14 oldu.

Yorumlar (0)