banner123

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çocuklar Üşümesin Diye Konuşmasını Yarıda Bıraktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bazı etkinlik kapsamında gittiği Burdur'da konuşma sırasında öğrencilerin üşüdüğünü görünce konuşmasını yarıda bıraktı. Bakan Selçuk konuşmasının sonunda çocukların üşümemesi adına konuşmamı kısa tutuyorum, dedi.

GÜNDEM 17.11.2018, 00:00 M. Fatih DEMİR
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çocuklar Üşümesin Diye Konuşmasını Yarıda Bıraktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimde alanında gerçekleştirilen açılış etkinlikleri kapsamında Burdur'a gitti.  Burada gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisini dinleyen öğrencilerin rüzgarlı havada üşüdüklerini görünce sözlerini kısa kesti. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK ÖĞRENCİLERİNE KIYAMADI

Burdur'da İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni hizmet binası, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonu, Şirinevler Anaokulu ve 50 kişilik yemekhaneden oluşan toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Tören kapsamında konuşma yapan Bakan Ziya Selçuk eğitimde dünya ile yarıştıklarını ifade etti. Bu kapsamda daha ileriye gitmek gerektiğini söyleyen Bakan Selçuk şu açıklamada bulundu. 

"Bunu yapabilmek için ideallerimizin, inancımızın, hayallerimizin olması lazım. Eğer bunlar varsa çok daha ileri noktalara ulaşmak zor değil. Bugün Antalya’dan buraya geldik. Ankara’nın selamını getirdik. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eğitimde vizyon 2023 programı açıkladık. Bu program çerçevesinde Türkiye’nin eğitim sistemini başarı hikayeleri olmasını hedefliyoruz. Şehir şehir dolaşıyoruz. İlk geldiğimiz yer Burdur. Öncelikle dikkate aldığımız şehirlerden bir tanesi. Bütün halkımızın, öğretmenlerimizin büyük desteklerine ihtiyacımız var. Burada yapılan tesisler eğitim alt yapısının mükemmel hale gelmesini sağlıyor."

KONUŞMASINI KISA KESTİ

Konuşmasına devam ettiği sırada rüzgarlı havadan dolayı öğrencilerin üşüdüğünü gören Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Ciddi bir rüzgar var. Fazla uzatmak istemiyorum. İkide bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı diye. Onları bekletmemek adına konuşmama son vermek istiyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Kaynak: KamuPersoneli.net

Yorumlar (0)