Millet Bahçesi için ilk yıkım başladı

Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek Konya Atatürk Stadı'nda yıkım için ilk kazma vuruldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun: "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz cumartesi günü bu alanın 'Millet Bahçesi' olarak tahsis edilmesi talimatını vermişti. Üzerinden daha bir hafta geçmeden bugün bunun ilk uygulamasını başlatıyoruz"

Millet Bahçesi için ilk yıkım başladı

Merkez Meram ilçesindeki Mamuriye Mahallesi Ferit Paşa Caddesi'nde  bulunan 100 bin metrekarelik eski stadyum alanındaki dönüşüm çalışmasını, AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur  İbrahim Altay, İl Başkanı Hasan Angı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir  Akyürek yerinde takip etti.

Sorgun, burada yaptığı açıklamada, şehrin kalbindeki alanın, Konya'nın  en önemli mekanı olduğunu, millete tahsis edildiğini söyledi.

Bu girişimin önemli olduğunu ifade eden Sorgun, "En kıymetli alanlar,  yine en kıymetli olan milletimize tahsis ediliyor. Bu yönüyle çok sembolik bir  tarafı var. Cumhurbaşkanımız, geçtiğimiz cumartesi günü bu alanın 'Millet  Bahçesi' olarak tahsis edilmesi talimatını vermişti. Üzerinden daha bir hafta  geçmeden bugün bunun ilk uygulamasını başlatıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun."  diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Konya'nın  tarihi bir gün yaşadığını ifade etti.

Kentte önemli başlangıçlarından birini yapacaklarını dile getiren  Altay, "Eski stadyum alanının, Millet Bahçesi'ne dönüşümü için bugün çalışmalara  başladık. Cumhurbaşkanımızın, son ziyaretinde, Millet Bahçesi'nin bir an önce  başlatılması için talimatı olmuştu. Biz de Türkiye'de ilk kez Millet Bahçesi için  stat yıkımına başlayan il olmaktan mutluyuz. İnşallah en kısa sürede projesini  tamamlayıp Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Onun da kabulüyle birlikte imalat  sürecine başlayacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından dozer, alandaki tesisin yıkımına başladı.

YORUM EKLE