MHP lideri Devlet Bahçeli'den flaş İstanbul açıklaması: Yeni bir seçim düşünülebilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli İstanbul seçimlerine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bahçeli AK Parti'nin seçim yeniden yapılsın önerisine, 'İstanbul'da yeni bir seçim düşünebilir' yorumunu yaptı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 09.04.2019, 14:41 09.04.2019, 15:03
MHP lideri Devlet Bahçeli'den flaş İstanbul açıklaması: Yeni bir seçim düşünülebilir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli İstanbul seçimlerine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bahçeli  AK Parti'nin seçim yeniden yapılsın önerisine, 'İstanbul'da yeni bir seçim düşünebilir' yorumunu yaptı.

Yeni bir seçim yapılabilir

İtiraz sürecine ilişkin açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, "İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır" dedi. Bahçeli, "Vicdanı huzurlu kılabilecek yeni bir seçim düşünülebilir"" ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul'da seçim sonuçlarına itiraz süreciyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından önemli detaylar 

"Mahalli idareler seçimleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra uygulanan ilk mahalli idareler seçimleridir. Geçmişte kazandığı öneme artı olarak yeni sistemle uyumlu çalışabilecek, istikrar sağlamak konusunda önemleri artmıştır. Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi rakamlar sayım sırasındaki farklar partilere ve adaya göre anlayış farklılığı ortaya koymak suretiyle itirazlar yapılmaktadır. Demokratik bir haktır. Şu an için bazı yerlerde itirazlar cevap bulmakla beraber özellikle İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır. 

29 bin oy farkı olduğu ortaya konmuştur. Bu farkı değiştirebilecek itirazlar üzerinde çalışma başlatılmıştır. Önemli değişiklikler kendini göstermiştir. Böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya aceleciliğe, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa İstanbul'u sarsacak zemine kimse sürüklememelidir. Bütün bunlara rağmen hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kargaşaya sürüklüyorsa Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde aranmalıdır. Toplum vicdanını huzurlu kılabilecek yeni bir seçim düşünülebilir. Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. Kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır diye düşünüyorum.

BENİM BELEDİYE BAŞKANIM DİYEMEM"

(Mansur Yavaş'ın mazbatasını alması) Sayılsal yönden mazbatayı almıştır ama toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Ankara'daki belediye başkanına yaklaşımım aklanmadan paklanmadan benim belediye başkanım diyemem."

Yorumlar (0)
29°
açık