Metin Akpınar olayında son dakika gelişmesi! Dosyası ayrıldı...

Ünlü sanatçı Metin Akpınar'a Halk TV'de yaptığı konuşmalardan dolayı ''halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik'' etmek suçundan soruşturma açılmıştı. Ünlü oyuncuya çeşitli suçlardan açılan dosyalar son dakika bilgisine göre ayrıldı...

Metin Akpınar olayında son dakika gelişmesi! Dosyası ayrıldı...

Ünlü sanatçı Metin Akpınar'a Halk TV'de yaptığı konuşmalardan dolayı ''halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik''  etmek suçundan soruşturma açılmıştı. Ünlü oyuncuya çeşitli suçlardan açılan dosyalar son dakika bilgisine göre ayrıldı... 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, oyuncu Metin Akpınar hakkında,  konuk olduğu Halk TV'deki bir programda sarf ettiği sözler nedeniyle "halkı  hükümete karşı silahlı isyana tahrik", "Cumhurbaşkanına hakaret", "halkın bir  kesimini aşağılama" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından başlatılan soruşturma  kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, Metin Akpınar hakkında "Türkiye  Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme" suçundan yürütülen soruşturma dosyasını ayırarak fezleke hazırladı.

Hazırlanan fezleke, atılı suç itibariyle görev kapsamına girmesi  nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Akpınar hakkında, diğer suçlardan açılan soruşturma ise Anadolu  Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülecek.

METİN AKPINAR OLAYI NEDİR?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, katıldıkları bir televizyon programında  sarf ettiği sözler nedeniyle sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında soruşturma başlatılmıştı. Müjdat Gezen'in "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçundan, Metin Akpınar ise "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik etme" ve "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Akpınar ve Gezen yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün karakola imza verme şartıyla mahkemeden serbest bırakılmıştı.

YORUM EKLE