Meteorolojiden Uyarı Üstüne Uyarı! Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarının ardından İstanbul'da kara bulutlar hakim olmaya başladı.Geçtiğimiz Cumartesi günü öğle saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel meydana gelmiş özellikle Eminönü'de esnaf maddi zarar görmüştü. İşte İstanbul'da hava durumu...

GÜNDEM 20.08.2019, 19:52 20.08.2019, 19:58
Meteorolojiden Uyarı Üstüne Uyarı! Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, bu geceden itibaren Batı Karadeniz'de görülecek gök gürültülü sağanağın, Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde kuvvetli olması öngörülüyor.

Yağışların, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde ise yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Duyuruda bölge sakinlerine, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İSTANBUL'DA KARABULUTLAR HAKİM OLMAYA BAŞLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarının ardından İstanbul'da karabulutlar hakim olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yağış uyarısında bulundu.

Özellikle İstanbul'un boğazlar ile sahil kıyıları için yapılan uyarı sonrasında hafta sonu selin yaşandığı başta Eminönü olmak üzere sahil kıyılarında karabulutlar hakim olmaya başladı.

Yorumlar (0)
29°
açık