Meteoroloji son hava durumu raporu. Bölgelerimizde hava durumu

Meteoroloji son hava durumu raporunu açıkladı. Önümüzdeki 5 gün ülke genelinde havaların mevsim normallerinde seyretmesi, 23 Nisan Pazartesi gününden başlayarak sıcaklıkların 2 ila 8 derece artması bekleniyor.

Meteoroloji son hava durumu raporu. Bölgelerimizde hava durumu

Ülkemiz doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Hakkari, Van ve Bitlis'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabahsaatlerinde Marmara'nın kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz kıyı kesiminde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yarın gündüz saatlerinde Ülkemiz genelinde hissedilir derecede (2 ila 8 derece) artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğusu ile kuzey kıyılarında sis hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL °C, 22°C Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimleri sabah saatlerinde sisli

EGE HAVA DURUMU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 19°C Az bulutlu ve açık

DENİZLİ °C, 24°C Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 24°C Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 20°C Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, doğusunun akşam saatlerine kadar parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerde sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun akşam saatlerine kadar yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Bitlis, Hakkari ve Van'ın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu sabah zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa),
batısı öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz'de zamanla 2,5m Görüş: İyi, sis

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu Rüzgar: Güney ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m , kuzeyi 1,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, ilk saatler kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m doğusu 1,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, yer yer 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

YORUM EKLE