Meteoroloji'den yeni hava durumu uyarısı! İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu...

Meteoroloji'den yeni hava durumu uyarısı geldi. Tam yaz geldi derken Türkiye pazar gününü yağışlı havanın etkisi altında geçirdi. Ankara'yı etkisi altına alan yağışın bu hafta yurdun birçok kesiminde etkili olması bekleniyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu bu hafta bakın nasıl olacak...

GÜNDEM 20.05.2018, 23:07
Meteoroloji'den yeni hava durumu uyarısı! İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu...

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Erzurum, Kars ve Ardahan'da  yarın gök gürültülü sağanak ve dolu bekleniyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın  11.00 ile 18.00 saatleri arasında bölge genelinde kuvvetli sağanak, gök gürültülü  sağanak ve yer yer dolunun etkili olacağı tahmin ediliyor.

Erzurum'un yanı sıra Ardahan ve Kars kent merkezlerinde de etkili  olacağı öngörülen yağış dolayısıyla metrekareye 6 ila 20 kilogram yağış düşmesi  bekleniyor. Yetkililer, sağanak ve dolu nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve  ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

İZMİR'DE HAVA DURUMU NASIL OALCAK?

Pazartesi günü kapalı olan hava hafta için parçalı bulutlu görünüyor. Tüm yurdu etkisi altına alacak yağışlar Cuma günü İzmir'de yerini gökgürültülü yağışa bırakacak. İzmir'de hava sıcaklıkları hafta başı 33 derece, Cuma günü ise 30 derecelerde olması bekleniyor.

ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Sağanak yağışın etkisi olduğu Ankara'da 5 gün boyunca yağmurlu hava etkisini gösterecek. Pazartesi ve salı günleri Ankara'da gökgürültülü sağanak yağış devam edecek. İşte 5 günlük hava durumu tahmini:

İSTANBUL'DA CUMA GÜNÜNE DİKKAT!

İstanbul haftaya güneşli havanın etkisiyle başlayacak. Perşembe gününe kadar devam edecek olan güneşli hava cuma günü kendisini gökgürültülü sağanak yağışa bıracak.

HAFTANIN SON GÜNÜ YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜ YAĞIŞLI

5 günlük hava durumu tahminine baktığımız zaman haftanın son günü yurdun büyük kısmında sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde hissedileceği bu hafta cuma günü yoğun yağış bekleniyor.

Yorumlar (0)