Meteoroloji'den ülke geneli için hava durumu uyarısı: Ege ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde havanın, parçalı ve çok bulutlu olması beklenirken İzmir, Ege, Batı Akdeniz, İçanadolu kuzey ve batısı, orta ve batı Karadeniz'de yağış bekleniyor. Ege'de sis etkili olurken görüş mesafesinin yer yer 20 metreye kadar düştüğü Muğla-Aydın, Muğla-Denizli kara yolunda da sürücüler zor anlar yaşıyor.

Meteoroloji'den ülke geneli için hava durumu uyarısı: Ege ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülke  genelinin parçalı ve çok bulutlu olması tahmin ediliyor. Trakya, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta  Karadeniz'in iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sis  ve pus hadisesiyle gece saatlerinden sonra iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don  olayı görüleceği öngörülüyor.

Muğla'da yoğun sis ve sağanak yağış zor anlar yaşatıyor. Ege Bölgesi'nde etkili olan yağışlı hava şartları Muğla'da hayatı zorlaştırdı. Yoğun sis ve sağanak yağış nedeniyle göz gözü görmüyor. 

Gece başlayan ve sabah etkisini artıran sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşıyor. Görüş mesafesinin 20 metreye kadar düşmesi nedeniyle sürücüler, ilerlemekte güçlük çekiyor.

TRAFİK KURALLARI KONUSUNDA UYARI YAPILDI

Kavşaklarda önlem alan trafik ekipleri, sürücüleri sis farlarını yakmaları, takip mesafesini korumaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Trafik ekipleri, yoğun sis nedeniyle şehir içinde yaya geçidini kullananları da trafik kurallarına uymaya ve dikkatli olmaya çağırdı.

Görüş mesafesinin yer yer 20 metreye kadar düştüğü Muğla-Aydın, Muğla-Denizli kara yolunda da sürücüler zor anlar yaşıyor.

Öte yandan kentte sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış da hayatı olumsuz etkiliyor.

YORUM EKLE