Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması! 4 Aralık İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Son dakika hava durumu haberi... Meteoroloji tarafından 4 Aralık hava durumu verileri paylaşıldı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi'nde bazı illere sağanak ve yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. Hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş yaşanacak. Vatandaşlar yoğun kar yağışı ve sağanağa karşı tedbirli olmalarına karşı uyarıldı. Peki, 4 Aralık İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

GÜNDEM 04.12.2019, 08:26
Meteoroloji'den son dakika hava durumu açıklaması! 4 Aralık İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Son dakika Ege Bölgesi hava durumu... Meteoroloji Genel Müdürlüğü  tarafından hava durumu raporu yayımlandı. Vatandaşlar tarafından 'Bugün hava nasıl olacak?' sorusunun cevabını merakla araştırıyor. Hava sıcaklıkları 3 ila 5 derece azalacak. Uşak ve Kütahya'ya yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. 

Yapılan değerlendirmelere göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı olacak. Yağışlar kıyı kesimlerde sağanak, iç kesimlerde yağmur ve Balıkesir'in doğu ilçelerinde (Dursunbey ilçesi ve çevresinde) karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacak. Bölgemizin orta ve kuzeyinde görülecek yağışların kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. 

Hava sıcaklıkları 3 ila 5 derece azalacak.

Rüzgar kuzey-kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, bölgemizin kuzey kesimlerinde yer yer fırtına (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur, Bursa ve Bilecik'te kuvvetli karla karışık yağmur, Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur uyarısı yapıldı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların; Eskişehir ve Kütahya ile Ankara'nın güneybatı, Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

EGE'YE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Manisa'da kuvvetli yağmur, Kütahya ile Afyonkarahisar'ın kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey ilçelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DENİZLİ °C, 14°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

İZMİR °C, 12°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 9°C

Çok bulutlu ve kuvvetli yağmurlu

AYDIN  °C, 11°C

Sağanak yağışlı

UŞAK  °C, 4°C

Akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu

KÜTAHYA  °C, 3°C

Kar yağışlı

MUĞLA  °C, 11°C

Hafif sağanak yağışlı

Yorumlar (0)