Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize'de sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'den 8 il için son dakika hava durumu uyarısı geldi. Samsun'un doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış, İç Anadolu'nun doğusunda ve Malatya çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden rüzgarın kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

GÜNDEM 21.07.2019, 15:02
Meteoroloji'den hava durumu uyarısı: Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize'de sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika hava durumu uyarısına göre, ülkenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Samsun'un doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun doğusunda ve Malatya çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle yurdun Karadeniz bölgesinde yer alan iller için sağanak yağış uyarısında bulunurken bu illerde yaşayan vatandaşlara sel ve taşkınlara karşı önlem alınmasına yönelik çağrı yapıldı..

Yorumlar (0)
32°
açık