Meteoroloji'den hafta sonu için uyarı

Türkiye Eylül ayında Ağustos sıcaklarını yaşamaya devam ediyor. Sıcaklık mevsim normallerinin 10 derece üzerinde seyrediyor. Hafta sonunda havanın daha da ısınacağını söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen de önümüzdeki hafta ortasında batı bölgelerinde çok kuvvetli yağışların beklendiğini söyleyerek uyardı.

GÜNDEM 13.09.2017, 16:28
Meteoroloji'den hafta sonu için uyarı

Meteoroloji'nin yayınladığı son hava durumu tahminine göre önümüzdeki hafta ortasına kadar sıcak hava etkisini sürdürecek. Hafta ortasından itibaren bazı bölgelerde yağış bekleniyor.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de Twitter'dan önümüzdeki 6 gün için yüksek sıcaklık uyarısı yaptı.

Hafta sonundan itibaren havaların daha da ısınacağını belirten Şen, ''Önümüzdeki hafta ortasında çok kuvvetli yağışlar batı bölgelerini etkileyebilir. Doğal afete dönüşmemesi için şimdiden düşünülmeli'' diyerek uyardı.

İzmir'de hava hafta sonuna doğru daha da ısınacak. Önümüzdeki 5 gün boyunca İzmir'de hava sıcaklıkları en düşük 20, en yüksek 35 derece olacağı bildirildi.

Yorumlar (0)