Manisa'da 18 yaşındaki Gamze Kurt'un katilleri adliyeye sevk edildi

Manisa'nın Yunus Emre ilçesi Fatih Mahalle'sinde, 18 yaşındaki Gamze Kurt'un evinden dün sabah saatlerinde silah sesinin gelmesi üzerine komşular tarafından durum polise bildirildi. 18 yaşındaki Kurt'u polisler mutfakta kanlar içinde yatarken buldu. Soruşturma başlatılmasının ardından genç kızın arkadaşı Hüseyin Y. yakalanarak gözaltına alındı.

GÜNDEM 14.09.2019, 16:34
Manisa'da 18 yaşındaki Gamze Kurt'un katilleri adliyeye sevk edildi

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Fatih Mahallesi'nde, 18 yaşındaki Gamze Kurt'un evinden gelen silah sesi üzerine komşular polise durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri genç kızın evinin mutfağında cansız bedenini buldu. 

Başlatılan soruşturma sonucunda, Gamze Kurt'un evde gece kuzeni Gülsüm C. (17), arkadaşları Hüseyin Y. (30) ve Şerif Can C. (28) ile birlikte olduğunu tespit edildi. Teslim olan 2 katilin ardından diğeride yakalanarak gözaltına alındı.

Mutfakta cansız bedeni bulundu

İhbar üzerine eve giden polis ve sağlık ekipleri, Gamze Kurt'u mutfakta kanlar içinde yatarken buldu. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, başından av tüfeğiyle vurulduğu tespit edilen Kurt'un yaşamını yitirdiği belirlendi. Gamze Kurt'un cansız bedeni, polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için Merkez Efendi Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Katiller gözaltına alındı

Soruşturma başlatan polis ekipleri, Gamze Kurt'un evde gece kuzeni Gülsüm C. (17), arkadaşları Hüseyin Y. (30) ve Şerif Can C. (28) ile birlikte olduğunu tespit etti. Aynı gün Gülsüm C. ve Şerif Can C., polis merkezine giderek teslim oldu. Hüseyin Y. ise otobüs terminalinde yakalanarak gözaltına alındı.

Kazayla çıkan kurşunun neden olduğunu bildirdi

Olay günü Şerif Can C.'nin evde bulunan pompalı tüfekle, Hüseyin Y.'nin ise av tüfeğiyle oynadığı, iki şüphelinin de silahlarını Kurt'a doğrulttuğu belirlendi. Bu sırada Hüseyin Y.'nin elindeki av tüfeğinin ateş aldığı ve Gamze Kurt'un başından yaralandığı bildirildi. Hüseyin Y.'nin ifadesinde, şaka yapmak için elindeki silahı Kurt'a doğrulttuğunu, ancak tüfeğin kazayla ateş aldığını söylediği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Gülsüm C. ile Hüseyin Y. ve Şerif Can C., bu sabah adliyeye sevk edildi.

Yorumlar (0)