11 Temmuz 2017 Salı 15:51
'Mahalle'nin dükkanları açık artırma ile satılacak

Dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını söyleyen BaşbakanlıkToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, konut inşaatının yanında ihtiyaç duyulan her alanda projeler ürettiklerini söyledi. İstanbul Kayabaşı'nda "mahalle konsepti" ile geliştirilmiş, semt kültürünü barındıran konut projeleri yürüttüklerini belirten Turan, projelere uygun olarak inşa edilecek 77 adet iş yerini de açık arttırma yöntemi ile satışa sunduklarını söyledi.

Açık arttırmaya sundukları iş yerlerinin büyüklüklerinin yaklaşık 25 ile 126 metrekare arasında değiştiğini belirten Turan, "Açık arttırmaya katılan alıcılarımız iş yerlerine, 94 bin TL'den başlayan fiyatlarla yüzde 25 peşin, 120 ay vade seçeneği ile sahip olabilecek" dedi.

Kayabaşı'nın hızla geliştiğini söyleyen Turan, Kayabaşı'nda planlı şekilde küçük ve orta ölçekli esnafın modern iş yerlerinde iş yapmaları için projeler tasarladıklarını söyledi.

banner505
KAYABAŞI'NDA MAHALLE KÜLTÜRÜ CANLANIYOR

Toplumda dayanışma kültürünü yaşatma arzusunun olduğuna dikkat çeken Turan, mahalle konseptinde projeler geliştirdiklerini söyleyerek şunları kaydetti:

"Hepimizin aradığı; bu topraklara ait olan, farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği, semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, "mahalle kültürü" kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanlarıdır. Bu arayışa yanıt veren "mahalle kültürü" kavramını, konut kurgusu içine taşıdık. İstanbul Kayabaşı'nda yürütmekte olduğumuz projeler "mahalle konsepti" ile geliştirilmiş semt kültürünü barındıran önemli bir çalışmadır. Bu projede, içinden cadde geçen, etrafında tek katlı dükkanların, bisiklet yollarının, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu; büyük bir meydana açılan, meydanda kafe ve restoranların bulunduğu bir mahalle konsepti yer alıyor."

İHALE AYRINTILARI TOKİ'NİN İNTERNET SAYFASINDA

Açık artırmanın 11 Temmuz 2017 tarihinde saat 13.30'da yapılacağını belirten TOKİ Başkanı Turan, yaptıkları ve yapacakları ihalelerinin ayrıntılı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini aktararak, ihaleye katılım şartları, proje detayları, ihale tarihleri ve diğer ayrıntıların açık şekilde internet sayfalarında yer aldığını söyledi.