KPSS Sonuçları Açıklandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)-2016/1 yerleştirme sonuçları açıklandı.

KPSS Sonuçları Açıklandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)-2016/1 yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, "Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme" işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınav sonuçlarını adaylar T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler.

Adayların heyecanla beklediği KPSS yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sınav takviminde yapılan bir değişiklikle 9 Temmuz tarihinden 14 Temmuz tarihine alınmıştı. 

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin resmi sitesinden ve mobil uygulamasından T.C Kimlik Numaraları ve şifreleriyle birlikte öğrenebilecekler.

Sonuçları öğrenmek için tıklayın

Lisans sonuçları da bugün açıklanacak

22-29 Mayıs tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavı sonuçlarının da bugün 16.30'da açıklanacağı duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM sonuç açıklama sayfasından ulaşabilecekler.

22-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirile KPSS için sonuç belgesi basılmayacak. Sonuçlar da adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve puanlar yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 13:55
YORUM EKLE