KPSS sınav yerleri açıklandı! KPSS lisans sınavı ne zaman? İşte KPSS ile ilgili merak edilenler...

ÖSYM tarafından KPSS sınav yerleri açıklandı. Adaylar sınav günü problem yaşamamak için sınav yerlerini görecekler, güzergahlarını belirleyecekler. Peki KPSS lisans sınavı ne zaman? İşte 2018 KPSS sınavına dair detaylar...

KPSS sınav yerleri açıklandı! KPSS lisans sınavı ne zaman? İşte KPSS ile ilgili merak edilenler...

KPSS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı. KPSS yani Kamu Personel Seçme Sınavı için nefesler tutuldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen lisans mezunları, bütün sene hazırlandığı KPSS sınavına girmek için gün sayıyor. ÖSYM sınav için başvuruları en son 24 Mayıs'ta almıştı. KPSS alan bilgisi sınavı ne zaman yapılacak. KPSS lisans sınavı için, sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

KPSS lisans sınav giriş belgeleri yayınlandı

ÖSYM'den yapılan açıklamada, KPSS lisans sınav yerleri 12 Temmuz 2018 saat 16.30 itibari ile https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinde öğrenilebiliniyor.

22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 16.30'dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

UYARI!

2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KPSS Eğitim Bilimleri sınav giriş yerleri açıklandı

ÖSYM lisans sınav yerlerinin açıklandığını duyurduktan hemen sonra eğitim bilimleri sınavı için de yerlerin açıklandığını duyurdu. 

"22 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018- KPSS Lisans Eğitim Bilimleri adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 16.30’dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

UYARI!

2018-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Oturumu için saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 02:10
YORUM EKLE