Koruma polisine cinsel istismardan 3 yıl 9 ay hapis

Bolu Valiliği'nin koruma ekibinde görev yaptığı dönemde, birlikte yaşadığı kadının kızı 17 yaşındaki S.G.’ye sarkıntılık düzeyinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan polis memuru M.A.Y., 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

GÜNDEM 21.12.2016, 15:39
Koruma polisine cinsel istismardan 3 yıl 9 ay hapis

Bolu Valiliği'nde valilik koruma polisi olarak görev yapan polis memuru M.A.Y., iddiaya göre 2 yıldır birlikte olduğu A.T.’nin kızı S.G.’ye, gece odasına girip uyurken cinsel istismarda bulundu. Lise öğrencisi S.G., üzülmemesi için annesine olanları anlatmadı. S.G., bir süre sonra ise durumu okuldaki rehber öretmenine anlattı.

'YAPTIĞIMIZ BİR EŞEKLİKTİ' MESAJI DELİL OLDU


Öğretmeni ve okul yönetiminin yönlendirmesiyle daha sonra annesine de olayı anlatan S.G., Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. S.G., M.A.Y.’nin odasına gelip yanına uzanarak vücuduna dokunduğunu, bunu hissettiğinde hemen kalkıp odayı terk ettiğini ileri sürdü. S.G., M.A.Y.’nin kendisine attığı, "Yaptığım bir eşeklikti. Bir daha sana el sürmeyeceğim. Annene bu durumu söyleme" mesajını da delil olarak sundu.

HAPİS CEZASI ALDI, İDARİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Olayın ortaya çıkması üzerine 6-7 ay yaptığı ’Vali koruması’ görevinden alınıp Seben İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ataması yapılan polis M.A.Y. hakkında, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. ’Sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan polis M.A.Y., karar duruşmasına katılmadı. Mahkeme heyeti, suçu işlediği kanaatine vardığı sanığa iyi hal indirimi uygulayarak 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Polis M.A.Y. hakkındaki idari soruşturmanın ise sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (0)