Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Ortadoğu'da Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu. Özdağ bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı birleşebileceği iddiasında bulundu.

GÜNDEM 18.12.2017, 12:57
Korkutan uyarı! O ülkeler Türkiye'ye karşı birleşecekler!

Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının Ortadoğu'da sonu olmayan bir süreci tetiklediğini belirtti.

TÜRKİYE ÜRKÜTÜCÜ BİR SENARYOYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİR: 

Kudüs ile ilgili gelişme sonrasında ortaya çıkan jeopolitik ortam ve Türkiye'nin çevresindeki bazı aktörlerin ilişkilerine dair endişeleri bulunduğunu vurgulayan Özdağ, Türkiye'nin ürkütücü bir senaryoyla karşı karşıya kalabileceğini savundu.

TÜRKİYE'YE KARŞI BİRLEŞECEK ÜLKELER: 

Özdağ, "Türkiye'ye karşı İsrail, Yunanistan, Rum kesimi, Ermenistan, terör örgütü PKK, hatta Suudlar ve Mısır'ın dahil olduğu planlı, bir kriz anında oluşabilecek, oldu bittiyle, biz ne olduğunu anlamadan, ciddi kayıplar yaşayabileceğimiz gelişmelerle karşı karşı kalabiliriz. Böyle bir risk var. Doğu Akdeniz'deki güç dengesi ne yazık ki Türkiye'nin aleyhine gelişmiştir. Bölgede Türkiye'ye karşı, AKP'nin yanlış dış politikasının sonucu olarak tam adı konmamış askeri, siyasi, ekonomik bir bloklaşma var ve bu bloklaşmaya karşı Türkiye yalnız ve hazırlıksızdır, hatta belki de habersizdir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)