Konsonsoloslukta yapılan aramalar bitti işte son dakika detayları

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gece başlayan ikinci arama çalışmaları 9 saatin ardından sabah 05:00 itibariyle sona erdi. Aramayı bitiren yetkililerin elinde çok Sayıda delil torbasının olması dikkat çekti.

Konsonsoloslukta yapılan aramalar bitti işte son dakika detayları

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na ait konutta inceleme yapan olay yeri inceleme ekipleri, konutun bahçesinde yoğunlaştı. Konsolosun konutuna gelen itfaiye ekiplerinin de su kuyusunda arama yapabilmek için ekiplere yardımcı olduğu açıklandı. Yaklaşık 9 saat süren incelemeler 01.48’te sona erdi. Konuttan ayrılan ekipler, bir kez daha Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna geçti. Başında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısının bulunduğu ekipler, incelemelerin ardından saat 05:00 itibariyle konsolosluk binasından ayrıldı.

İTFAİYE GELDİ

Konuta, arkasında bir su motoru ve jeneratör bulunan bir itfaiye aracı geldi. Ekiplerin konutun bahçesinde bulunan su kuyusunda da inceleme yaptığı öğrenildi.

IŞIKLARI SÖNDÜRÜLDÜ

Konsolosun konutunda yapılan arama sırasında kullanılan mor ışığın çalışabilmesi için gerekli karanlığın sağlanmasına yönelik olarak sokak lambalarının kapatıldığı bildirildi.

DEDEKTÖR KÖPEK GELDİ

Ceset bulucu dedektör köpek Melo’nun konsoloslukta yaptığı aramanın bir benzerini de konsolosun konutunda yaptığı bildirildi.

Yeni Ekip Geldi

Başkonsolosluk konutunda incelemeler devam ederken, ikinci bir olay yeri inceleme ekibi daha konsolosluk binasına geldi. Olay yeri inceleme ekibinin başkonsolosluk binasının garajına daha önceden getirilen brandayı çektiği de görüldü.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubundaki Türk yetkililerin Başkonsolosluk
konutundaki incelemeleri 9 saatlik çalışmanın ardından sona erdi. Konutta delil çalışmalarını tamamlayan ekipler, daha sonra bölgeden ayrıldı.

KONSOLOSLUK BİNASI İKİNCİ KEZ ARANDI

Öte yandan konuttan ayrılan ekipler, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna geçti. Başında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısının bulunduğu ekipler, incelemelerin ardından saat 05:00 itibariyle konsolosluk binasından ayrıldı.

ÇOK SAYIDA DELİL TORBASININ OLMASI DİKKAT ÇEKTİ

Konsolosluk’ta yapılan aramalarda çok sayıda delil elde edildiği görürdü. Torbalara konulan bir çok delil incelenmek üzere emniyete götürüldü. İkinci kez yapılan aramada konsolosluğa ait araçların da tek tek arandığı öğrenildi.

Konsolosluk binasında yapılan aramaların ardından delil torbalarının çıkarılışı sırasında, polis memurlarının üzerindeki kırmızı lekeler dikkat çekti. İlk olarak kan olarak değerlendirilen lekelerin, incelemelerde kullanılan kimyasal maddelerden kaynaklandığı öğrenildi.

YORUM EKLE