Koceli, Düzce ve Manisa’de 57 kişi adliyeye sevk edildi

Koceli,Düzce ve Manisa’da FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında ByLock kullandıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 57 kişi adliyeye sevk edildi.

Koceli, Düzce ve Manisa’de 57 kişi adliyeye sevk edildi

Manisa,Koceli ve Düzce’de Kamu çalışanları ve dernek üyelerine yönelik düzenlenen ByLock operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma doğrultusunda,  örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock"u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 3'ü kadın 17 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. sağlıkkontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyeye götürülüşü sırasında geniş güvenlik önlemi alındı.DÜZCE’DE İKİ DERNEĞE OPERASYON  
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında FETÖ ile  bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan iki ayrı derneğin yönetim  kurulu üyesi 15 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. FETÖ'nün kriptolu mesajlaşma uygulaması "ByLock"u kullandıkları belirlenen şüphelilerin, Düzce Köylerini Zirai Bilinçlendirme Derneği ile Düzce  Mürüvet Derneğinin yönetim kurulu üyesi oldukları, dernekler aracılığıyla FETÖ'ye  kurban, burs ve himmet topladıkları kaydedildi.ARALARINDA MÜDÜRLER DE VAR 
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında yaklaşık 3 haftadır gözaltında olan aralarında İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu'nun da bulunduğu toplam 25 kişi, bu sabah erken saatlerde, Manisa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü yardımcılığından emekli Şerafettin Yel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kara, A.Ç., E.S., H.Ö., H.E.Ç., İ.A., İ.A., K.M., M.F.H., M.Z.O., N.A., R.B., S.O., T.T., M.H.Z., T.Ç., N.M., M.S., L.Ö., V.G., M.G., B.P. ile B.T. tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan Manisa'daki FETÖ soruşturmalarında 15 Temmuz'dan bu yana 1051 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığı, 411 kamu görevlisinin ise tutuklandığı belirtildi. Soruşturmalarda 1446 kamu görevlisi meslekten ihraç edildiği, 267 kamu personeli adli kontrol şartıyla serbest, 55 kamu görevlisinin ise görevine iade edildiği açıklandı.
 

YORUM EKLE