Kayseri'de gerginlik

Kayseri’de bu sabah çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıya tepki gösterileri devam ederken, Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililer kalabalık grubun saldırısına uğradı.

Kayseri'de gerginlik

Gastronomi şehri Hatay İzmir Fuarı'nın gözdesi oldu. UNESCO’nun 26. gastronomi şehri Hatay, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) daha ilk günden ilgileri üzerine topladı. 

2021’de Botanik EXPO’sunu gerçekleştirecek olan, UNESCO’nun 26. gastronomi şehri Hatay doğal güzelliklerini, örf ve adetlerini, damaklara hitap eden lezzetlerini 87. İEF’de ziyaretçilerle buluşturdu.

''KÜLTÜRÜMÜZÜ BİR GALERİ ŞEKLİNDE SERGİLEDİK''

Stant için çok emek verdiklerini kaydeden Hatay Büyükşehir Belediyesi Görsel İletişim Danışmanı Aylin Akad, “EXPO bizim için çok önemli. Dünyadaki en önemli organizasyonlardan biri. Biz bunların tanıtımına önem verdik. Kendi kültürümüzden çeşitli enstantaneler sunuyoruz. Gastronomi kenti olmamızın bir sebebi de yemeğimizin, kültürümüzün çok çeşitli olması. Onları bir galeri şeklinde sergiledik. Onları 3 boyutlu fotoğraflarla, değişik tekniklerle astık. Bir ses yerleştirmesi de yaparak Uzun Çarşı’nın tüm yansımalarını görebilecekleri bir kesit oluşturduk” dedi.

Hatay Uzun Çarşı’dan bir kesitin de yer aldığı stant, 87. İEF’de 1-B No’lu holde ziyaret edilebilecek.

YORUM EKLE