Kargo şirketlerine soruşturma!

Rekabet Kurulu tarafından, posta-kargo taşımacılığı hizmetleri pazarında faaliyet gösteren 9 teşebbüs hakkında "müşteri paylaşımı" yaptıkları iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

GÜNDEM 13.03.2018, 12:21
Kargo şirketlerine soruşturma!

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Ünsped  Paket Servisi San. ve Tic. AŞ (UPS) ile UPS'den uluslararası taşımacılık hizmeti  alarak yeniden satış yapan posta/paket/kargo taşımacısı teşebbüsler arasında  müşteri paylaşımı yoluyla ilgili kanun maddesinin ihlal edilip edilmediğine  yönelik resen yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere  eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak 9 teşebbüs hakkında soruşturma  başlatma kararı aldı.


Haklarında soruşturma açılan teşebbüsler şunlar:

Air Ekspres Dağıtım Taşımacılık Lojistik Hizmetleri ve Tic. Ltd. Şti,  Aras Kargo Yurtiçi Yurtdışı Taşımacılık AŞ, Asilkar Lojistik Dağ. Hiz. İç ve Dış  Tic. Ltd. Şti, MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ, Paket Taşımacılık  Sistemleri ve Turizm Bilgisayar Ticaret AŞ, Solmaz Nakliyat ve Ticaret AŞ, STF  Kargo Nakliyat Ticaret Ltd. Şti, TNT International Express Taşımacılık Ticaret  Ltd. Şti, Ünsped Paket Servisi San. ve Tic. AŞ.

Yorumlar (0)