banner123

Karakolda arızalı mühimmat patladı çok sayıda asker yaralandı

Hakkari Şemdinli'de, karakolda arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu bir çok asker yaralandı. Yaralanan askerler Şemdinli devlet hastanesine kaldırıldı..

GÜNDEM 09.11.2018, 19:40 09.11.2018, 23:33 Bilal Demir
Karakolda arızalı mühimmat patladı çok sayıda asker yaralandı

Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyünde akşam saatlerinde bir patlama yaşandı. Üs bölgesinde bulunan arızalı mühimmattan kaynaklandığı ifade eden patlama sonrası ise şehit ve yaralı asker sayısına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ve olaya dair detaylar şu şekilde,

HAKKARİ ÜS BÖLGESİNDE PATLAMA

Meydana gelen acı olay akşam saatlerinde yaşandı; saat 17.00 Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar köyündeki Sülgü Tepe üs bölgesindeki karakolda patlama meydana geldi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu gerçekleşen patlamada çok sayıda asker yaralandı. 

Konuyla ilgili ilk açıklama Hakkari Valiliği'nden yapıldı. Valilik tarafından yapılan basın açıklamasında yaşanan olayada dair kısa bilgiler verildi ve yaralı askerler olduğu açıklandı. 

Valilik tarafından yayımlanan basın açıklamasında, "09.11.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesinde mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır." ifadeleri kullandı.

Yaralı askerler olay yerine gelen askeri helikopterler ile ilçeye taşındı. Burada bekleyen ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerler tedavi altına alındı. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Meydana gelen patlama olayına ilişkin bir açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Milli Savunma Bakanlığı Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki üs bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu 25 askerin yaralandığını 7 askere ise ulaşma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Bakanlık yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Hakkari'de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır."

VALİ YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyünde yaşanan patlama olayında yaralanan askerleri ziyaret etti. 

YAYIN YASAĞI GELDİ

Patlama olayı ile ilgili olarak son gelen bilgilerde ise, Hakkari'nin Şemdinli Sulh Ceza Hakimliği, Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki olaya ilişkin yayın yasağı kararı aldı.

Yorumlar (0)