Karadeniz sahil yolu aşırı yağış nedeniyle ulaşıma kapatıldı! 165 kişi mahsur kaldı!

Ordu'nun Ünye ilçesinde taşkın sonucu bir köprü yıkıldı. Karadeniz sahil yolu çift taraflı ulaşıma kapatıldı. 4 köprü yıkıldı, 165 kişi mahsur kaldı...

GÜNDEM 08.08.2018, 15:49
Karadeniz sahil yolu aşırı yağış nedeniyle ulaşıma kapatıldı!  165 kişi mahsur kaldı!

Ordu ve ilçelerini sel vurdub Aşırı yağışlar nedeniyle Ünye'de bir köprü yıkıldı. Ünye ilçesi Cevizdere Mahallesi'nde Cevizdere'nin taşması sonucu sel suları bölgeye kapladı. Sel suları nedeniyle iki katlı evlerinde mahsur kalan 1'i kadın 3 kişi yardım istedi. Olay yerine gelen belediye ekipleri kurtarma çalışması yaptı. Bir kepçe yardımıyla 3 kişi balkondan alınarak yüksek bir yere götürüldü. Ayrıca Cevizdere üzerinde bulunan beton bir köprü de sel suları nedeniyle çöktü. Cevizdere mevkiinde sel suları nedeniyle yıkılan köprüye yaklaşık 100 metre uzaklıkta işyerlerinde bazı vatandaşların mahsur kaldıkları belirtildi. İşlerlerinin çatılarına çıkıp yardım isteyen vatandaşlar için AFAD ve jandama ekipleri kurtarma çalışması başlattı.

İŞÇİYİ KUCAĞINDA TAŞIDI

Ayrıca Fatsa ilçesinde güneydoğu bölgesinden gelen mevsimlik fındık işçilerinin bulunduğu çadırların bulunduğu bölgeyi de sel suları bastı. Çadırlarda mahsur kalan işçiler jandarma tarafından kurtarıldı. Bir jandarma suda mahsur kalan bir fındık işçisini kucağında taşıyarak kurtardı.

Konakbaşı Mahallesi’nde bulunan Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalar başta olmak üzere çok sayıda iş yerini sel suyu bastı. Bölgede küçük çaplı heyelanlar meydana gelirken, dereler de taştı ve ne varsa denize sürükledi. Bolaman sahil yolunda elektrik direkleri devrildi.

ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI: 4 KÖPRÜ YIKILDI 

Habertürk canlı yayınına bağlanan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  "Büyük bir afet var. Ünye'nin karayolu üzerindeki 4 köprü yıkıldı. Göçük meydana geldi 4 kişi göçük altında kaldı. Yaralı olarak kurtarıldılar.  Vatandaşlarımızın Cevizdere havzasından uzak durması gerekiyor. 165 kişi mahsur kaldı, kurtarma çalışmaları yapılıyor" dedi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI GELDİ

Meteoroloji'den yapılan uyarıda "Doğu Karadeniz'de Perşembe saat 00.00'dan 15:00 kadar fırtına bekleniyor. Başta denizciler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor" denildi. 

Yorumlar (0)
25°
açık