Kadını domuz bağı ile bağlayan zanlının savunması: 'Fantezi yapıyorduk...'

İzmir'in Konak ilçesinde bir evde yükselen çığlık sesi ihbarına Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa sürede adrese gitmişti. Zili çalan ekipler kapının açılmaması üzerine kırıp içeri girmişlerdi. Olayın ardından kaçan zanlı Narlıdere'de bir evde yakalanmıştı. Zanlı, sorgusunda sevgili olduklarını ve fantezi yaptıklarını iddia etti.

GÜNDEM 18.09.2019, 12:57 18.09.2019, 13:12
Kadını domuz bağı ile bağlayan zanlının savunması: 'Fantezi yapıyorduk...'

İzmir'in Konak ilçesinde Dilek B'yi domuz bağı ile bağlayan ve işkence eden zanlı gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Genç kadının ellerini ve ayaklarını bağlayıp kırbaçlayarak eve kilitleyen zanlı, sorgusunda sevgili olduklarını ve fantezi yaptıklarını iddia etti. Zanlının kadına uyguladığı şiddet nedeniyle serbest kaldığı, ancak başka bir suçtan dolayı yattığı Yarı Açık Cezaevi'nden firar ettiği ve kalan cezasını tamamlaması için tekrar cezaevine gönderildiği ortaya çıktı. Öte yandan mağdur Dilek B'nin F.K. hakkında ikinci kez suç duyurusunda bulunacağı ve can güvenliği için koruma kararı isteyeceği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Olay geçtiğimiz hafta İzmir'in Konak ilçesinde müstakil bir evde yaşanmıştı. Mahalle sakinlerinin evden gelen kadın çığlığını ihbar etmesi üzerine olay yerine polis ekipkeri gelmişti. Kapıyı açamayan ekipler kırarak eve girmişti. Ardından evin içerisinde domuz bağı ile bağlanmış halde bulunan Dilek B.'yi çözülerek Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. 

Olaydan sonra kaçan zanlı F.K., Narlıdere'de yakalanmıştı. Zanlı F.K. önce polislere sahte kimlik göstermişti. Ancak kimliğin sahte olduğunu anlayan polis ekipleri F.K.'yı gözaltına almıştı. 

Yarı açık cezaevi firarisi olduğu anlaşılan zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakıldı. Ancak cezaevi firarisi olduğu için, kalan cezasını çekmek için cezaevine tekrar teslim edildi.

Yorumlar (0)