Kaçırdıkları mankeni açık artırmada satmak istediler

Film çekimi yapma vaadiyle geçtiğimiz ay İtalya’nın Milano kentine getirilen 20 yaşındaki bir İngiliz model, kaçırılarak bir hafta boyunca alıkondu, uyuşturucu verildi ve açık artırmada satılmakla tehdit edildi.

Kaçırdıkları mankeni açık artırmada satmak istediler

İtalyan polisi, 11 Temmuz’da çekim bahanesiyle Milano’ya getirilen İngiliz modelin bayıltılarak kaçırıldığını açıkladı. Elleri, ayakları ve ağzı bağlı halde bir arabanın bagajına koyulan kadın, 2.5 saatlik bir yolculuğun ardından önce boş bir iş yerine, ardından da tenha bir mekana götürdü. Burada bir hafta boyunca kelepçeli halde tutulan kadının bu şekilde çekilen fotoğrafları gizli içeriğe sahip porno sitelerine yüklendi. Kendilerini ‘Black Death’ (kara ölüm) grubu olarak tanıtan çete üyeleri, modellik yapan kadının menajeriyle bağlantı kurarak 300 bin dolar fidye istedi ve aksi halde kadını internette ‘açık artırmaya çıkaracakları’ tehdidinde bulundu.

Polisin açıklamasına göre bir haftanın sonunda çete üyelerinden biri, çocuk sahibi olduğunu öğrenince bunun çetenin kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle kadını serbest bıraktı. Çetenin kadını fidye almak amacıyla mı kaçırdığı, yoksa internet üzerinden faaliyet gösteren bir ‘seks amaçlı kölecilik sistemine’ mi dahil olduğu araştırılıyor.

YORUM EKLE