İzmir Karabağlar'daki orman yangını hala sürüyor

İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayan orman yangınI Menderes ve Seferihisar ilçelerindeki köylere ulaştı. Karabağlar'daki orman yangını, Orhanlı Köyü'ne sıçradı. Köy tedbir amaçlı boşaltılırken bir süre sonra ise yangının alevleri köye ulaştı. Karabağlar'daki orman yangınının söndürme çalışmalarını hala devam etmekte.

GÜNDEM 19.08.2019, 09:41 19.08.2019, 10:03
İzmir Karabağlar'daki orman yangını hala sürüyor

İzmir’in Karabağlar ilçesi Tırazlı Mahallesi yakınlarında dün saat 13:00’da başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını nedeniyle Seferihisar ilçesi Eski Orhanlı Mahallesi’nin ardından Menderes’in Bahçecik ile Kuyucak mahallelerinin bir bölümü boşaltıldı.

Alınan bilgiye göre, havanın kararmasının ardından helikopterle sürdürülen söndürme çalışmalarına ara verildi. Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin 60 arazözle yangına müdahalesi ise sürüyor. Günün ağarmasıyla birlikte helikopterlerle yeniden müdahale edilmeye başlandı.

Bakan Pakdemirli yangını kontrol altına alma çalışmalarını havadan denetlemek için helikoptere bindi. Yangın bölgesini havadan helikopterle denetleyen Pakdemirli'nin daha sonra basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu