İzmir hava durumu hafta sonu nasıl olacak? Meteoroloji İzmir için son dakika 15 ve 30 günlük raporunu yayınladı

İzmir hava durumu ile ilgili merak ettiğiniz tüm gelişmeleri Ege Haber'de bulabilirsiniz. 12 Ekim itirabiyle İzmir hava durumu nasıl olacak? İzmir hava durumu 15 ve 30 günlük süreçte nasıl bir değişim gösterecek? İzmir'de hafta sonu hava durumu nasıl olacak gibi sorular internette en çok merak edilen konuların başında geliyor. İzmir hava durumu ile ilgili son dakika gelişmelere şöyle bir bakalım...

İzmir hava durumu hafta sonu nasıl olacak? Meteoroloji İzmir için son dakika 15 ve 30 günlük raporunu yayınladı

İzmir hava durumu nasıl olacak? İzmir'de 5, 15 ve 30 günlük hava durumu raporlarında ne gibi gelişmeler bizleri bekliyor? İzmir'in sevilen ilçeleri Buca ve Karşıkaya'da hava nasıl olacak? Hafta sonuna girilirken plan yapanları İzmir'de hafta sonu için nasıl bir hava bekliyor. Günlük hava durumu haberimizde yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ile İzmir'de hava durumu nasıl olacak diye merak edenlerin soruları yanıtlanmış oldu. İzmir'de yarın yani 13 Ekim Cumartesi günü çok bulutlu bir hava bizleri bekliyor olacak. İzmir hava durumuna bakıldığında hafta sonu için plan yapanların son gelişmeleri Ege Haber sitemizden takip etmelerinde büyük fayda var.

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Evet İzmir 5 günlük hava durumu raporuna bakıldığında yarın 13 Ekim Cumartesi ve 13 Ekim Pazar günleri bizleri çok bulutlu bir havanın beklediğini söyleyebiliriz. Sıcaklık Cumartesi ve Pazar günleri için en düşük 18 ve en yüksek 26 derece olarak dikkatleri çekiyor. Nem oranının en düşük yüzde 53 ve en yüksek yüzde 84 seviyelerinde olması beklenirken, rüzgarın hızı ise 14 km/sa olarak görünüyor.

İzmir hava durumu ile ilgili gelişmelere bakmaya devam edersek Meteoroloji'den gelen 5 günlük son dakika hava raporunda 15 Ekim Pazartesi günü için yine hafta sonunda beklendiği gibi çok bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklığın 18-25 derece aralığında olması beklenirken, nem oranı ise en yüksek yüzde 84 seviyesinde olacak. Rüzgarın hızı ise 12 km/sa. İzmir'de 16 Ekim Salı günü bizleri güneşin yüzünü ara ara göstereceği parçalı bulutlu bir hava bekliyor olacak. İzmir hava durumu raporlarında da göründüğü üzere Salı günü en yüksek sıcaklığın 24 derece, en yüksek nem oranının ise yüzde 81 seviyesinde olacağını söyleyebiliriz. 16 Ekim Salı günü rüzgarın hızı ise yine 12 km/sa... 17 Ekim Çarşamba gününe gelindiğinde ise İzmir hava durumu ile ilgili söylenebilecek gelişme, sağanak yağışın beklendiği olabilir. 17 Ekim Çarşamba günü İzmir'de gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Sıcaklığın max. 23 derece civarında olması beklenen İzmir'de nemin biraz daha yükselebileceğini ve maksimum yüzde 92 seviyesine ulaşacağını Meteoroloji İzmir raporlarında gözlemlemekteyiz. Rüzgarın ise şiddetini kaybetmesini ve 8 km/sa seviyesinde esmesi bekleniyor.

Türkiye genelinde 5 günlük hava durumu tahminlerine şöyle bir bakarsak eğer ortaya bu şekilde bir grafik çıkıyor. İşte Türkiye genelinde 5 günlük hava durumu raporu...

İZMİR'DE BUGÜN HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Düzce, Bolu, Ordu, Eskişehir, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevreleri ile Samsun'un doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, bu sabah saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu 23

İstanbul: Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde batısında kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 23

İzmir: Parçalı, yer yer çok bulutlu 25

Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Bursa: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 23

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ve Gazipaşa çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 23

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 22

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 19

Diyarbakır: Parçalı, yer yer çok bulutlu 28 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Düzce, Bolu, Ordu, Eskişehir, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevreleri ile Samsun'un doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, bu sabah saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BURSA °C, 23°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ÇANAKKALE °C, 21°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 23°C

Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde batısında kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 21°C

Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin aralıklı olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

IZMIR °C, 25°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

MANISA °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri yerel ve aralıklı olmak üzere sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 29°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ve Gazipaşa çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 29°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 22°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölgenin güney kesimleri ile Eskişehir çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKSARAY °C, 23°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 23°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

CANKIRI °C, 24°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

ESKISEHIR °C, 21°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Bolu ve Düzce çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KARABÜK °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu

GİRESUN °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar bölgenin güney kesimleri ile Tunceli, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

HAKKARİ °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KARS °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

DIYARBAKIR °C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

GAZIANTEP °C, 27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

SIIRT °C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı yer yer 6 (50 km/sa), öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu, Kuzey Ege’nin kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), güneyi kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde kuzeyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyi 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu zamanla çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinde güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 15:42
YORUM EKLE