İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 1 ton uyuşturucu ele geçirildi

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde dev uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Kente uyuşturucu madde sokmaya çalışan bir şüpheli Narkotik Şube tarafından minibüste yakalandı. Yapılan incelemenin ardından 1 ton paketlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi.

GÜNDEM 30.09.2019, 09:29
İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 1 ton uyuşturucu ele geçirildi

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde, kente uyuşturucu madde sokmaya çalışan bir şüpheli kovalamacadan sonra Narkotik Şube tarafından yakalandı. Şüphelinin kullandığı minibüste yapılan incelemede, yaklaşık 1 ton uyuşturucu madde ele geçirildi. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir şüphelinin kente minibüs ile uyuşturucu madde getireceği yönünde istihbarat aldı. Bunun üzerine istihbaratı değerlendiren ekipler, 35 KZ 245 plakalı minibüsü yakalamak için teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, polis ekipleri Güzelbahçe ilçesinde minibüsün geçtiği güzergahı kapattı. Polisi gören şüphelinin kaçmaya başlaması sonucunda kovalamaca başladı. Kısa süren kovalamacanın ardından şüpheli minibüsü bırakarak kaçmaya çalıştı. Koordineli çalışan ekipler, şüpheliyi bir süre sonra kıskıvrak yakaladı.

1 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

Öte yandan, minibüste yapılan incelemede, yüklü miktarda paketlenmiş uyuşturucu madde bulundu. Şüpheli sorgulanmak üzere Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülürken, el konulan minibüste emniyete çekildi. Olay yeri inceleme ekipleri, minibüste detaylı bir çalışma yaptı.

Daha sonra minibüste bulunan uyuşturucu madde, polis ekipleri tarafından Narkotik Şube Müdürlüğü'ne taşındı. Konu hakkında detaylı bilgi verilmezken, ele geçirilen uyuşturucu maddenin yaklaşık 1 ton civarında olduğu belirtildi.

Yorumlar (0)