banner123

İzmir'de kebapçıyla kavga davasında Fatih Terim'in cezası belli oldu!

İzmir'de kebapçıyla kavga davasında Fatih Terim'in cezası belli oldu. Fatih Terim'e, İzmir'in Çeşme ilçesinde Selahaddin Aydoğdu'yu darp ettiği gerekçesiyle 3 bin lira para cezası verildi.

GÜNDEM 10.01.2019, 16:40
İzmir'de kebapçıyla kavga davasında Fatih Terim'in cezası belli oldu!

İzmir'in Çeşme ilçesinde, Selahaddin Aydoğdu'yu  darbettiği iddiasıyla "basit yaralama" suçundan hakkında dava açılan Galatasaray  Teknik Direktörü Fatih Terim'e 3 bin lira adli para cezası verildi. Çeşme 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, taraf avukatları  katılırken, müşteki Aydoğdu, sanık Terim ile tutuksuz yargılanan sanık E.Ö.  gelmedi.

Terim'in avukatı Murat Öksüz, müvekkilinin samimi ikrarının da göz  önünde bulundurularak Terim'le ilgili haksız tahrik ve takdiri indirim  hükümlerinin uygulanmasını, para cezasının altı sınırdan hükmedilmesi, bunun  kabul edilmemesi halinde ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar  verilmesi talebinde bulundu. Aydoğdu'nun avukatı Doğan Akbaş ise müvekkilinin ilk duruşmadan bu  yana "Basit yaralama" suçundan Terim'den şikayetçi olmadığını söylediğini dile  getirerek, Terim'in Aydoğdu'ya vurmadan olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.

''DAVA HENÜZ AÇILMADI''


Aydoğdu'nun Terim'e karşı tek şikayetinin "Konut dokunulmazlığının  ihlali ve tehdit" suçlamasına yönelik olduğunu dile getiren Akbaş, buna ilişkin  davanın henüz açılmadığını anlattı. Sanık E.Ö'nün avukatı Muharrem Ünal da müvekkilinin, müşteki P.Z.Ç'ye  karşı "hakaret ve tehdit" suçunu işlemediğini savunarak beraatini talep etti. Hakim, "Basit yaralama" suçundan 120 gün adli para cezasıyla  cezalandırılmasına hükmettiği Terim'in bu suçu "haksız tahrik" altında  gerçekleştirdiğine kanaat getirerek cezayı 90 güne, Türk Ceza Kanunu'nun ilgili  maddesi gereğince de 75 güne indirdi.

Hakim, bu cezayı günlüğü 40 liradan olmak üzere 3 bin lira adli para  cezasına çevirerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, "Hakaret" suçundan hakkında beraat kararı verdiği sanık  E.Ö'ye ise "tehdit" suçundan 720 lira adli para cezası verilmesini kararlaştırdı.

HAKAERET VE TEHDİT SUÇLARINDAN CEZA İSTENMİŞTİ

İzmir'in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Mahallesi'nde, 15 Temmuz 2017'de,  Selahaddin Aydoğdu, dönemin A Milli Futbol Teknik Direktörü Fatih Terim ile kendi  restoranında tartışmış tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Terim'in, Aydoğdu'yu  darbettiği, eğlence merkezinin sahibi E.Ö'nün ise P.Z.Ç'ye hakaret ettiği ve  tehditte bulunduğu iddia edilmişti. Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Terim'in  "Basit yaralama", E.Ö'nün ise "Hakaret ve tehdit" suçlarından cezalandırılması  istenmişti.

Yorumlar (0)