İzmir'de FETÖ'den 14 şüpheli için yakalama kararı

İzmir merkezli 9 ilde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik yapılan operasyonda 14 şüpheli hakkında yakalama kararı alındı. Aralarında 2. sınıf emniyet müdürününde bulunduğu 2 muvazzaf astsubay, 4 polis, 1 meslekten ihraç edilen astsubay, 3 ilişiği kesilen öğrenci ve 1 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜNDEM 17.09.2019, 11:41 17.09.2019, 11:58
İzmir'de FETÖ'den 14 şüpheli için yakalama kararı

İzmir merkezli 9 ilde FETÖ'ye yönelik operayon düzenlendi. FETÖ yapılanmasına yönelik "ankesör" soruşturması kapsamında, muvazzaf astsubay ve polisler ile meslekten ihraç edilen 2. sınıf emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 

Şüphelilerin, örgütün kriptolu haberleşme programı "ByLock" içeriklerinde isimleri geçtiği ve ankesörden arandıkları tespit edildikleri ileri sürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında operasyon başlattı. Örgütün 'ankesör' yapılanmasını deşifre etmek amacıyla aralarında muvazzaf astsubay ve polisler ile meslekten ihraç edilen 2. sınıf emniyet müdürünün de bulunduğu 14 şüpheli için yakalama kararı çıkarıldı. Belirlenen adreslere düzenlenen operasyonunu sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (0)