İzmir'de Baba Dostunu Bıçaklayarak Öldürdü

İzmir’de babasını bir süre önce kaybeden genç kız, annesiyle tartışıp yanına sığındığı baba dediği baba dostunu bıçaklayarak öldürdü.

GÜNDEM 20.07.2019, 10:03
İzmir'de Baba Dostunu Bıçaklayarak Öldürdü

İzmir'in Konak ilçesi, Eşrefpaşa semtinde 26 yaşındaki Ebru Uylasoy, kısa süre önce vefat eden babasının arkadaşı Sebahattin Akarca'yı (69) kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla bıçaklayarak öldürdü. Kanlar içinde kalan Akarca, olay yerinde hayatını kaybetti. Olay önceki gün akşam 22.00 sıralarında Eşrefpaşa'da meydana geldi. Babası kısa süre önce vefat eden Ebru Uylasoy, annesiyle aralarındaki geçimsizlik yüzünden iş arayışlarına başladı. Bu sırada baba dostu olan ve kendisine "amca" diye hitap ettiği Sebahattin Akarca ile görüşen Ebru Uylasoy. bir süreliğine evinde kalmaya başladı. İlk gece tacize uğradığını iddia eden Uylasoy, Sabahattin Akarca'yı uyardığını ancak tacize devam etmesi üzerine sinirlenerek mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla 4-5 yerinden yaraladığını, Akarca'nın olay yerinde öldüğünü söyledi.

TESLİM OLDU


Cinayetin ardından kaçan Ebru Uylasoy, Karabağlar'dan 155 Polis İmdat hattını arayarak kendisini ihbar etti. Genç kızın ihbarı üzerine adrese giden polis ekipleri, Akarca'nın cesediyle karşılaştı.Polis ekiplerini çağıran genç kız hiçbir zorluk çıkarmadan ekiplere teslim oldu. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen genç kız, cezaevine gönderildi. Akarca ise otopsi işleminin ardından Çeşme'de toprağa verildi.

TACİZ DEĞİL İDDİASI
Eşrefpaşa'da daha önce kıraathane işleten ve "Pala Dayı" lakabıyla bilinen Sebahattin Akarca'nın yakınları ise taciz iddialarını kabul etmedi. Genç kızın sürekli Akarca'dan para istediğini iddia eden yakınları, bu yüzden aralarında tartışma çıkmış olabileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
31°
açık