İzmir'de 680 gram metal yutan adam hayatını kaybetti!

İzmir'in Bornova ilçesinde 41 yaşındaki E.D. isimli adamın midesinden ameliyatla 200'e yakın 680 gram ağırlığında metal çıkartılmıştı. Ameliyatın ardından yoğunbakıma kaldırılan E.D. isimli şahıs, yaşadığı zehirlenmenin etkisiyle hayatını kaybetti.

GÜNDEM 18.10.2019, 20:57 18.10.2019, 21:37
İzmir'de 680 gram metal yutan adam hayatını kaybetti!

İzmir'in Bornova ilçesinde E.D. isimli 41 yaşındaki adam, karın ağrısı nedeniyle ailesi tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaldırıldığı hastanede röntgen filmini çeken doktorlar gördükleri karşısında şoka uğradı.

680 GRAM METAL
E.D. isimli kişinin midesinden 200’e yakın 680 gram ağırlığında metal parça bulunduğunu tespit edildi. Durumu kötüleşen hasta acil olarak ameliyata alındı. Hastanın karnında tespit edilen metal cisimler yaklaşık 3 saat süren bir operasyonla alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakım servisine kaldırılan hasta, yaşadığı zehirlenmenin etkisiyle hayatını kaybetti.

"PSİKİYATRİK RAHATSIZLIĞI OLAN BİR HASTAMIZDI"
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel, hasta hakkında yaptığı açıklamada, "Psikiyatrik rahatsızlığı olan bir hastamızdı. Bir takım rahatsızlıkları nedeniyle; metaller, mıknatıslar yutmuş. Hastanın midesinden yaklaşık 680 gram metal çıkarıldı. Başarılı bir operasyon gerçekleştirdik; fakat bu metallerin midede durması uzun süre içersinde metal zehirlenmesine yol açtı. Buna bağlı bütün kan değerlerinde çok hızlı düşüş oldu. Bu metallerin oluşturduğu toksik zehirlenmeden dolayı bugün hastayı kaybettik” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)