İzmir'de 2 Günde 51 Kaçak Göçmen Yakalandı

İzmir'in Çeşme ve Menderes ilçelerinde, sahil güvenlik ekipleri tarafından 2 günde toplam 51 kaçak göçmen yakalandı ve sahil güvenlik botuyla kıyıya getirildi.

GÜNDEM 18.07.2019, 10:17
İzmir'de 2 Günde  51 Kaçak Göçmen Yakalandı

İzmir'in Çeşme ve Menderes ilçelerinde sahil açıklarında, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 2 ayrı günde durdurulan lastik botlarda toplam 51 kaçak göçmen yakalandı.
Salı günü devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik ekipleri, gece saat 03.30 sıralarında Çeşme açıklarındaki Karaabdullah Burnu güneyinde bir lastik bot tespit etti. Olay yerine intikal eden ekipler, lastik botta 12'si erkek, 11'i kadın ve 19'u çocuk olan Afganistan uyruklu toplam 42 kaçak yakaladı. Yakalanan göçmenler, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi.

Çarşamba günü saat 06.30 sıralarında da Menderes ilçesi açıkları Özdere Ahmetbeyli güneyinde bir lastik bot daha tespit edildi. Sahil Güvenlik botu tarafından durdurulan lastik botta 8'i Suriye ve 1'i Irak uyruklu toplam 9 kaçak yakalandı. 8'i erkek ve 1'i kadın olan bu grup da kıyıya getirildi.
iki ayrı günde yakalanan 51 kaçak göçmen, kimlik tespit işleminden sonra diğer işlemler için İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Yorumlar (0)
32°
açık