İzmir'de 2 Çocuk Annesi Uyuşturucu Haplardan Hayatını Kaybetti

İzmir'de 2 çocuk annesi Aslı Şahin ölüm haplarının kurbanı oldu. Geride iki çocuk bırakan kadının yakınları ''bu haplara ulaşılması çok kolay her köşe başında var'' diyerek isyan etti.

GÜNDEM 05.08.2019, 10:34
İzmir'de 2 Çocuk Annesi Uyuşturucu Haplardan Hayatını Kaybetti

İzmir Buca'da 2 çocuk annesi 28 yaşındaki Aslı Şahin, tanesi 10 liraya satılan uyuşturucu haplardan dolayı yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz Nisan'da Bornova'da 24 yaşındaki İlkehan K. ve Temmuz'da 19 yaşındaki Oğuzhan Değirmenci de uyuşturucudan hayatlarını kaybetmişti.

CANSIZ BEDENİNİ YAKINLARI BULDU
Buca'da 10 liralık uyuşturucu haplardan kullanan iki çocuk annesi Aslı Şahin'in yaşamını yitirdi. Göksu Mahalle'sindeki olayda genç kadın, kendisinden haber alamayan yakınları tarafından evde baygın halde bulundu. Yapılan incelemede sürekli uyuşturucu aldığı tespit edilen kadının öldüğü belirlendi. Aslı Şahin'in iki çocuğu ailesi tarafından alıkoyulurken, sinir krizi geçiren yakınları, "Bu hapların 10 liraya her köşe başında rahatlıkla bulunabilmesi tam bir cinayet! Ölüm tacirleri kolaylıkla gençleri tuzağa düşürebiliyor, bu duruma artık bir son verilmeli" diyerek isyan etti.

BİR ÖLÜM DAHA
İzmir Buca'da önceki gün Kazım Özalp (33) da uyuşturucu kurbanı oldu. Mobilyacıda çalışan ve 6 yıl önce boşandıktan sonra annesiyle yaşayan bir çocuk babası Özalp'ın cesediyle birlikte, esrar içiminde kullanılan ve 'bonk' diye tabir edilen bir düzenek de bulundu. Temmuz'da Buca'da 10 liralık haplar yüzünden ölen Oğuzhan Değirmenci ve Nisan'da Bornova'da yine uyuşturucuya kurban giden İlkehan K. (24) ile birlikte, 2019'da uyuşturucudan ölenlerin sayısı 4'e yükseldİ.

ÖLÜM HAPLARINA ULAŞILMASI KOLAY
20 ay cezaevinde kaldıktan sonra denetimli serbestlikle çıkan uyuşturucudan sabıkalı U.D, İzmir'de günün her saati en az 20 noktadan rahatça hap satın alınabildiğini ve bu hapların 10 ila15 liraya satıldığını belirtti. Ölüm haplarının genellikle İstanbul ve Diyarbakır'dan getirilerek torbacılara dağıtıldığını iddia eden U.D, "İzmir'de Karşıyaka Örnekköy, Bayraklı Yamanlar, Kadifekale, Çimentepe, Tenekeli Mahalle, Murteke, Limontepe Kahramanlar, Hamam Sokağı, Hilal mahallesi, Uzundere ve Eskiizmir semtlerinde günün her saati 10 liraya 15 liraya sentetik uyuşturucu hap bulmak çok kolay" dedi.

Yorumlar (0)
33°
açık