İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de Kaz dağlarına gidiyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kaz dağlarında yaşanan doğa katliamı ile ilgili kampanya başlattı. 10 Ağustos 2019 saat: 10:00’da gideceğini belirten Soyer, ‘’Kaz dağları hepimizin’’ başlıklı bir kampanya başlattı. Tunç Soyer kampanya dahilinde Altın madeni arama çalışmaları altında kesilen ağaçlar yerine fidan ekimi yapılacağını bildirdi. Soyer tüm vatandaşları kampanyaya davet etti.

GÜNDEM 10.08.2019, 09:18
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de Kaz dağlarına gidiyor!

Kaz dağlarında yaşanan doğa katliamına dikkatleri çekmek için Türkiye’nin birçok yerinden vatandaş, Kaz dağları altın madeni arama sahasına akın ediyor. Kaz dağları altın madeni arama sahasına yüzlerce vatandaş kamp kurmuş ve doğa katliamının bir an önce durdurulmasını talep ediyor. Bu kampanya ya İzmir Büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer’de bir kampanya başlatarak destek olacak. Tunç Soyer, resmi sosyal medya hesabından ‘’Kaz Dağları Hepimizin’’ başlığı altında duyurduğu kampanya ya çok sayıda kişinin katılımı bekleniyor.

FİDAN DİKİMİ YAPILACAK

Tunç Soyer’in ‘’Kaz dağlarına Dokunma’’ , ‘’Su ve Vicdan Nöbeti'’ eylemlerine destek olmak üzere bugün saat 10:00’da bölgeye gideceği belirtildi. Bölgede inceleme yapacak olan Soyer, kesilen ağaçların yerine fidan dikimi yapacağı ve kamp alanında basın mensuplarıyla basın açıklaması yapacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
28°
açık