İYİ Parti, Diyanet Başkanı Türk Ordusunun mu Yoksa Yunan Ordusunun mu yanında

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ''keşke Yunanlılar galip gelseydi'' diyen Kadir Mısıroğlu'nu ziyareti üzerine Mecliste gündemden düşmüyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, "Ali Erbaş Türk ordusunun mu Yunan ordusunun mu yanında olduğunu açıklamalıdır?" dedi.

İYİ Parti, Diyanet Başkanı Türk Ordusunun mu Yoksa Yunan Ordusunun mu yanında

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Diyanet Başkanı'nın ''Keşke Yunanlılar Galip Gelseydi'' diyerek Türk milletine, Kurtuluş savaşının amacına ve ruhuna ihanet eden Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesini eleştirerek, "Ali Erbaş Türk ordusunun mu Yunan ordusunun mu yanında olduğunu açıklamalıdır?" dedi.

Erbaş’ın TBMM ve Türk milletinden özür dilemesi gerektiğini söyleyen Özdağ, “Ali Erbaş, İstiklal Savaşı'nı kazanan Türk ordusunun mu yoksa denize döktüğümüz Yunan ordusunun mu yanında olduğunu açıklamalıdır?” diye sordu.Özdağ, “Ali Erbaş bu sorunun cevabını Türk Milleti ve TBMM'den özür dileyerek verene ve istifa edene kadar İYİ Parti olarak bu işin takipcisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İstiklal Harbimize küfreden. TBMM'nin ordularının mağlup olmasını dileyerek “Keşke Yunan ordusu kazansaydı” diyerek hezeyanda bulunan, İstiklal Marşı'mızın şairine hakaret eden ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü o küçük aklıyla aşağılamaya çalışan şahsı ziyaret etmiş ve ona hediyeler vermiştir.

Bu ziyaret TBMM'nin manevi şahsiyeti ve İstiklal Harbimize yapılmış bir hakarettir. Erbaş'ın hak ettiği koltuk ancak aziz milletimize ihanet eden ve işgalcilerle iş birliği yapan Dürrizade'nin koltuğu olabilir. Ama Diyanet işleri Başkanlığı koltuğu değildi.

Ali Erbaş'ın yapması gerek Diyanet'in arkasına sığınarak, “Bu bir hasta ziyaretiydi' diyerek saçma açıklamalar yapmak değil özür dilemektir.

Ali Erbaş, İstiklal Savaşı'nı kazanan Türk ordusunun mu yoksa denize döktüğümüz Yunan ordusunun mu yanında olduğunu açıklamalıdır? Ali Erbaş bu sorunun cevabını Türk Milleti ve TBMM'den özür dileyerek verene ve istifa edene kadar İYİ Parti olarak bu işin arkasında olacağız. Ben Ali Erbaş isimli şahsın da arkasında namaza durmayacağımı da belirtmek istiyorum.”

YORUM EKLE