İstanbul Maltepe oy sayımında son durum! Seçim sonuçlarında oy farkı kaç?

İstanbul seçimlerinde son viraja girilirken Maltepe ilçesinde oyların sayımı devam ediyor. İlçe seçim kurulu sayımı devam eden ilçeye yönelik önemli bir karara imza attı. Yapılan açıklamasına göre kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 16.04.2019, 11:26
İstanbul Maltepe oy sayımında son durum! Seçim sonuçlarında oy farkı kaç?

İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili belirsizlik sürerken, tüm gözler Maltepe'deki oy sayımına çevrildi. Bugün sabah itibariyle kalan sandıklardaki oyların sayımına yeniden başlandı. Öte yandan AK Parti ve MHP'nin dün gece yaptığı itirazla ilgili İlçe Seçim Kurulu'nda yeni bir karar alındı ve kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı.

Maltepe'de son durum

İstanbul Maltepe'de dün akşam saatlerinde ara verilen oy sayımı bugün sabah saatlerinde yeniden başladı.

YSK, dün Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırmıştı. Bu kararın ardından yeniden başlayan sayımda 1089 sandıktan 977'sinde sayım tamamlandı.

Toplam kaç sandık kaldı?

Bugün ise kalan 122 sandıktaki oyların sayımı yapılmaya başlanırken, saat 11:00 itibariyle sayılmayan 112 sandığın kaldığı belirtildi.

YSK'dan yeni karar!

Öte yandan Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verildi ancak, CHP ilave sayım terminali oluşturmak için başvurdu. AK Parti ve MHP'nin ilave terminal açılmasına itiraz etmesinin ardından İlçe Seçim Kurulu'nun bugün yeni bir karar aldı.

İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla birlikte kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı. Kararın ardından sayımın 1-2 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

SON DURUMA GÖRE OY FARKI YAKLAŞIK 13 BİN

Son duruma göre ise CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.

Yorumlar (0)