İstanbul Maltepe'deki Sayım Ne Durumda? Adayların Oy Farkı Ne Kadar?

Gazeteci ve CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş Maltepe'deki son durum hakkında açıklama yaptı. Yarkadaş'ın açıklamasına göre, Maltepe sayım süreci devam ederken İmamoğlu'nun başkanlığını etkileyecek bir gelişme yaşanmadı.

GÜNDEM 14.04.2019, 11:41
İstanbul Maltepe'deki Sayım Ne Durumda? Adayların Oy Farkı Ne Kadar?

Yerel seçime ilişkin olağan itiraz süreci sona erdi. AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için yapacağı başvuru beklenirken İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki son oy farkı da 13.943 oldu.

CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Maltepe'de geçersiz oyların sayımındaki son durumu aktardı. Yarkadaş son paylaşımında Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 13.943 olduğunu yazdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için belirleyici rol oynayacak olan sayım Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde devam ediyor. Dün sabah 8.30'da başlayan sayımın ağır sürmesi nedeniyle saat 15:00’da kurul sayısı 12'den 22'ye yükseltildi.

AK Parti Maltepe'yi bekliyor

AK Parti, "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle İstanbul'da seçimin iptali için olağanüstü itiraz başvurusunda bulunacak. Bunun için Maltepe'de yeniden sayım işleminin tamamlanması bekleniyor.

Kaç Sandık Kaldı?

Maltepe'de şu ana kadar bin 89 sandıktan 742'si sayıldı. Birleştirme tutanaklarının kesinleşmesinden sonra AK Parti'nin olağanüstü başvuru için bir haftalık süresi var.

Maltepe'deki 1089 sandığın yaklaşık 800'ü sayıldı

Eski CHP vekili Yarkadaş, Maltepe'deki oy sayımına ilişkin son durumu Twitter hesabından paylaştı. Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle: "Saat 09.09…Maltepe'deki 1089 sandığın yaklaşık 800'ü sayıldı.Sandık Sayım Kurulu görevlileri olağanüstü bir çaba gösteriyor.Geriye kalan 300'e yakın sandığın sayımının bu gece geç saatlerde de olsa bitmesi bekleniyor."

Son alınan bilgilere ise saat 10.45'den itibaren Maltepe'de sayılan sandık sayısı 967.

Yorumlar (0)