İstanbul'da Tuzla'da fabrika yangını! 48 araç, 138 personelle müdahale ediliyor

İstanbul Tuzla'da bir polyester fabrikasında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına müdahale etmek için Tuzla ve çevre illerden itfaiye ekipleri geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan "Yangına 48 araç 138 personelle müdahale yapılıyor. Diğer fabrikalara sirayet önlenmeye çalışılıyor. Kimyasal malzemeler nedeniyle ara sıra patlamalar oluyor." dedi.

GÜNDEM 18.09.2019, 13:15 18.09.2019, 15:48
İstanbul'da Tuzla'da fabrika yangını! 48 araç, 138 personelle müdahale ediliyor

İstanbul Tuzla’da bulunan bir polyester fabrikasında belli olmayan bir nedenler yangın çıktı. Ara ara patlamalar meydana gelen yangına çevre illerden de itfaiye ekipleri müdahahle etmek için sevk edildi. İtfaiyeden yapılan açıklamada Tuzla Deri Sanayisi’ndeki yangına 48 araç ve 138 personelle müdahale edildiği ve herhangi bir yaralı ya da can kaybı olmadığı kaydedildi. Yangında 2'si itfaiye eri toplam 6 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Öte yandan yangının ormanlık alana sıçraması engellendi. Öte yandan saat 14.55 sıralarında yanan fabrikada patlama oldu. Bir tankın patlaması sonucu yangına müdahale eden iki itfaiye personeli yaralandı.

Zaman zaman patlamaların da yaşandığı yangının sıçraması nedeniyle alev alan itfaiye aracındaki yangın da ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

İBB İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, yangının diğer fabrikalara sıçramasını engellemeye çalıştıklarını belirterek, "Can kaybı yok, 48 araçla müdahale sürüyor" dedi. 

Bölgeden gelen havadan görüntülerde yangının yaşandığı fabrikada yer yer patlamalar olduğu ve fabrika bahçesindeki bazı araçların da yandığı görüldü. 

Rüzgar nedeniyle de yangına güçlükle müdahale eden itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları sürüyor. Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangın fabrika otoparkın da bulunan araçlara da sıçradı.

Yorumlar (0)