İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmen göreve başladı. İmamoğlu yaptığı açıklamada Erdoğan sorusuna da yanıt verdi! İstanbul'un yeni başkanı hafta sonu miting planladıklarını da aktardı. İşte detaylar

GÜNDEM 18.04.2019, 12:01
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu resmen göreve başladı

İstanbul'un yeni başkanı ilk görev gününde önemli açıklamalarda bulundu. 

İmamoğlu'nun konuşmasından detaylar şu şekilde:

"Bugün bütün çalışma arkadaşlarıma İBB çalışanlarımızla bismillah diyoruz. İnşallah güzel hizmetlerimize başlayacağız. Çok işimiz var. İstanbul'un çok işi var. Tespitlerimiz var, sahada tespit edeceklerimiz var. Bu kurumun uzun süreli hafızası çok önemli. İçine siyaset katmadan kentin insanına fayda verecek hangi bilgi ve beceriler varsa biz ona talibiz.

O kişiler Bizden talimat almayacak

Bu tarihi kurumun her insan kayndğından faydalanabileceğimizi herkes bilmeli. Bugün bizden olanlarla bizden olmayanlar anlayışını bittiği gün. Biz kucaklarken çalışma arkadaşlarımız da aynı samimiyetle bizi kucaklasınlar istiyoruz. Kişisel beklentilerle veya kişiye hizmet anlayışıyla kimse bizden talimat almayacak. 

Heyecanım aklımın önüne geçmez

Elbette heyecanım var ama aklımın önüne geçmez. Meshuliyetimin farkındayım. Eşimle çocuklarımla annemle babamla kucaklaştım. Ortanca oğlum bu binayı ne zaman kütüphane yapacaksın, büyük oğlum otobüslere indirimi sordu.

İstanbul mitingi ne zaman?

Detayları bugün ya da en geç yarın sabah paylacağız. Bu bir miting değil buluşma olacak. Karnaval gibi de düşünebilirsiniz. Herkesi bu şehrin insanlarını davet ediyoruz. Bize oy verenleri değil sadece. İnşallah İstanbul için güzel bir başlangıç gününü yaşamış oluruz. 

AK Parti'den tebrik geldi mi?

Buradaki resmi telefonlardan bir bilgi elde edemedim. Cep telefonuma da bakamadım. 

Erdoğan sorusu: Ziyarete gidecek mi?

Sorumluluğum neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Biz normalleşmenin ve kucaklaşmanın yanındayız. El sıkmaya fırsatımız olursa elini sıkarız daha fazla fırsat varsa kucaklarız." 

Yorumlar (0)
29°
açık