İstanbul Barosu başkanı Mehmet Durakoğlu oldu

Son Dakika, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu oldu

İstanbul Barosu başkanı Mehmet Durakoğlu oldu

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Mehmet Durakoğlu, Özgürlükçü Hukukçular Platformu’ndan Eren Keskin, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Yükseliş Grubu’ndan Hasan Kılıç, Avukat Hareketi’nden Başar Yaltı, Avukat Hakları Grubu’ndan Gökhan Ahi, Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi’nden Talat Canbolat, Milliyetçi Avukatlar Grubu’ndan Kaptan Yılmaz, Ortak Hedef Platformu’ndan Cem Kaya Karatün ile bağımsız adaylar Fikret İlkiz ve Çiğdem Koç.

İstanbul Barosu Başkanı ve Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu da oyunu kullandı.

İstanbul Barosu'nun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Genç Avukatlar Birliği Baskanlığı görevini yürüten Hasan Kılıç, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini Şeref Öğrencisi derecesinde bitirmiştir. Baro Meclisi Üyeliği, Bölge temsilciliği, Avukat Hakları Merkezinde Genel sekreterlik, Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık görevini yürütmüştür.

Ayrıca İstanbul Barosu CMK Kordinatörlüğü, Medya Komisyonu ve Çocuk Hakları Merkezi Yürütme Kurulunda görev yapmıştır.2010-2012, 2012-2014, 2014-2016 dönemlerinde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. İnsan Hakları Merkezi, MAHKİM Üyeliği ve Fikri ve Sinai Haklar Merkezi üyeliğinde bulunmuştur.

Son dakika alınan açıklamalara göre, Resmi olmayan sonuçlara göre,  İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu oldu

Toplam 105 sandığın kurulduğu merkezde, başkanlık için 10 aday yarıştı. Avukatların oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. Sayımların tamamlanmasının ardından da İstanbul Barosu başkanlığına yeniden Avukat Mehmet Durakoğlu seçildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 18:55
YORUM EKLE