IŞİD militanları Bağdadi'nin öldürüldüğünü doğruladı

Irak'ta yayın yapan Al Sumaria TV, terör örgütü militanlarının liderlerinin ölümünü doğruladığını bildiriyor. İran devlet televizyonu Press TV ise, Twitter hesabından Irak ordu birliklerinin Bağdadi'nin öldüğünü gösteren belgelere ulaştıklarını aktarıyor.

IŞİD militanları Bağdadi'nin öldürüldüğünü doğruladı

Irak'ta yayın yapan Al Sumaria TV, terör örgütü militanlarının liderlerinin ölümünü doğruladığını bildiriyor.

Televizyon haberini, Musul'dan ismini açıklamadığı bir kaynağa dayandırdı. Haberde, teröristler militanları Bağdadi'nin ölümünü ve 'yeni halifenin' ismini duyurdukları kısa bir açıklama yaptı.

İran devlet televizyonu Press TV ise, Twitter hesabından Irak ordu birliklerinin Bağdadi'nin öldüğünü gösteren belgelere ulaştıklarını aktarıyor.

Al Sumaria TV'nin haberi, Rus ajansları tarafından dünyaya geçildi. Bunun nedeni ise, Rusya'nın Mayıs ayı sonunda Suriye'deki hava saldırısında Bağdadi'yi öldürdüğünü duyurması. Ancak Moskova daha sonra yaptığı açıklamalarda terör elebaşının öldürüldüğünü net olarak doğrulayamadı. 

ABD, Rusya'nın verdiği bilginin kesin olmadığını ilan etmişti.

IŞİD lideri Bağdadi, yüzünü ilk ve son olarak Musul'daki El Nuri Camii'nde göstermişti. Haziran 2014'te kendisini halife ilan eden Bağdadi'nin uzun süredir nerede olduğunu kimse bilmiyor.

YORUM EKLE